Сучасний ринок пропонує широкий асортимент мультимедійних проекторів. В Україні можна знайти будь-яку модель — від бюджетних до дуже дорогих. Однак не вартістю пристрою необхідно керуватися при виборі проектора, а орієнтуватися на технічну характеристику та функціонал обладнання. Важливо також враховувати специфіку задачі, на яку купується проектор.
Що таке мультимедійний проектор?
Проектором ми називаємо автономний мобільний пристрій, за допомогою якого можна спроектувати зображення на рівній площині будь-якого розміру та форми. Раніше проектори відтворювали вміст діафільмів або слайдів — нарізок кадрів із діафільму, укладених у спеціальну рамку із металу, пластику чи картону.
Сучасний мультимедійний проектор призначений для відтворення на екрані даних, що надходять із різних цифрових джерел — медіаплеєра, ноутбука/ПК, відеокамери, телевізійного тюнера, документ-камери тощо. Іншими словами, це пристрій, призначений для виведення збільшеного зображення на екран з будь-якого носія відповідного формату.
Які характеристики проектора важливо враховувати при покупці?
До основних характеристик даних пристроїв відносять таке:
- Якість світлового потоку (чіткість картинки, яскравість);
- Технологія, за якою було виготовлено проектор;
- Дозвіл обладнання;
- Характеристика та властивості об’єктива;
- Наявність та тип роз’ємів;
- Мережевий інтерфейс;
- Вага та габарити пристрою.
Також мають велике значення такі властивості проектора, як:
- Рівень контрастності;
- Якість освітлення (рівномірна чи ні);
- Гучність при функціонуванні;
- Наявність 3D технології;
- Класифікація типу пристрою.
Виробництво проекторів удосконалюється — покращуються їх технічні характеристики, пристрої оснащуються новими функціями, розширюється сфера їх використання. Проектори сьогодні доступні всім верствам населення, затребуваність у них зростає, і виробники охоче працюють на попит.
Як проектори підключаються до джерел інформації?
Сучасні проектори оснащені всіма необхідними інтерфейсами, актуальними і затребуваними на сьогоднішній день, включаючи DisplayPort, HDMI і застарілий VGA-роз’єм. Деякі моделі проекторів, звичайно ж, оснащуються вузькоспеціалізованими роз’ємами, що дозволяють з’єднатися з пристроями комутаційної мережі. Однак у обивателя немає в них потреби, та й ціна на проектори профільного типу дещо вища.
Пристрої можуть транслювати відео та фото контент з USB-носіїв, карт-рідерів, по мережі Ethernet, за допомогою Wi-Fi з’єднання. Деякі проектори здатні одночасно з’єднуватися по Wi-Fi відразу з кількома носіями інформації, транслюючи не лише картинки, анімаційні ефекти, створені в Power Point, а й потокове відео.
Деякі джерела відеосигналів передають їх з високою чіткістю (HD-передача, BluRay), на обробку та трансляцію таких даних на екран здатні проектори класу HD-ready. Якщо роздільна здатність матриці проектора становить 1920х1080 — перед вами повноцінний «Full HD» пристрій, здатний точно відобразити сигнал у форматі 1080р або 1080i.
Де в Україні можна купити дешево сучасну модель проектора?
Якщо ви знаєте, для яких завдань вам потрібен проектор, з якими джерелами інформації він з’єднуватиметься, купити мультимедійний проектор у Києві з доставкою по всій Україні вам пропонує інтернет-магазин Showtime. На вас чекають різноманітні та найсучасніші проектори для вирішення різних завдань, від перевірених та популярних брендів.